Niechorze to wyjątkowa miejscowość bogata zarówno pod względem przyrodniczym, jak także wielu atrakcji.

Gmina Rewal to najmniejsza gmina województwa zachodniopomorskiego, usytuowana w jego północnej części nad Morzem Bałtyckim. Jej powierzchnia wynosi zaledwie 41 km2 . W skład gminy wchodzi siedem miejscowości: Pogorzelica, Niechorze, Rewal, Śliwin, Trzęsacz, Pustkowo i Pobierowo, z których aż sześć znajduje się bezpośrednio nad morzem.

Odwiedź koniecznie

1Zapraszamy na wycieczkę do Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Nasi przewodnicy zapoznają Państwa z latarniami morskimi polskiego wybrzeża i ich niezwykła historią. Tylko u nas w jednym miejscu można podziwiać latarnie morskie, odwzorowane w modelach w skali 1:10 z niespotykaną wiernością i wykonane przy wykorzystaniu najnowszej techniki. Czynne codziennie od 10:00 do 17:00 tel. 691 977 977

2MOTYLARNIA pod latarnią morską w Niechorzu,to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! Odkryj ten cudowny, zaczarowany świat. Zobacz jak z poczwarki wykluwają się barwne motyle, poznaj ich zwyczaje i dowiedz się jak niesamowite tajemnice kryją.Do MOTYLARNI zapraszamy codziennie w godz. 10 - 19 niezależnie od pogody. U nas deszcz na głowę nie pada, a tropikalna aura gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl przysiądzie właśnie na Twoim ramieniu… . By uchwycić te niecodzienne, ulotne chwile, zabierz aparat fotograficzny!

3Pomysłodawcą utworzenia muzeum związanego z tradycją rybacką był Henryk Gmyrek rybak łodziowy z Niechorza. 21 listopada 1992 r. powołano specjalny Społeczny Komitet Organizacji Muzeum Rybackiego w Niechorzu, który rozpoczął działania mające na celu pozyskanie środków na realizację przedsięwzięcia. W gromadzeniu eksponatów pomogli m.in. lokalni rybacy, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Urząd Morski w Szczecinie, władze samorządowe oraz mieszkańcy. Muzeum zostało otwarte 11 czerwca 1994 r. w poniemieckim budynku przy ówczesnej ul. Marchlewskiego 66 (obecnie aleja Bursztynowa). W niechorskim muzeum podziwiać można sprzęt rybacki, dokumenty, archiwalne fotografie, urządzenia nawigacyjne, łodzie i wiele innych. Al. Bursztynowa 28, Niechorze 72-350, tel. (91) 38 63 250, www.muzeum.rewal.pl

Warunki przyrodniczo – krajobrazowe oraz zdrowy klimat czynią z gminy Rewal doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Szerokie plaże, bezpośredni dostęp do morza, lasy sosnowe, bogate w jod powietrze dają rozliczne możliwości spędzenia czasu wolnego w pięknym otoczeniu i korzystnym dla samopoczucia mikroklimacie. W dziale tym znajdują się propozycje dla miłośników czynnego wypoczynku, lubiących ruch i świeże powietrze.