Wysokie klify łagodnie przechodzące w wydmy, sosnowe lasy, bogate w jod powietrze oraz złote, piaszczyste plaże to bezsprzecznie największe atuty gminy Rewal.

Kąpielisko Niechorze składa się z 200 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Starowiejskiej w kierunku wschodnim do zejścia plażowego przy ul. Pomorskiej, 100 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Krakowskiej w kierunku wschodnim do zejścia plażowego przy ul. Szczecińskiej oraz 200 m linii plaży strzeżonej na odcinku od zejścia plażowego przy ul. Leśnej w kierunku wschodnim do zejścia plażowego przy ul. Wschodniej.

W odstępach 100 m rozstawione są stanowiska ratownicze wyposażone w profesjonalny sprzęt ratowniczy obsługiwane przez trzy osobową obsadę „Ratownictwa Wodnego Doran” z Łodzi. Doświadczeni ratownicy pełnia dyżury codziennie w godz. 10:00 – 18:00. Przy kąpielisku zlokalizowana jest zjeżdżalnia plażowa oraz komercyjne tory wodne oferujące m.in. przejażdżki skuterami wodnymi, jazdę na banacie czy rejsy statkami wycieczkowymi.

Osoby niepełnosprawne mogą dotrzeć na plażę zejściem plażowym przy ul. Pocztowej.

Plaża dla turystów z pieskami - zejście nr 18 przy ul. Klifowej ze strefą spacerów ze zwierzętami o długości 100 m w kierunku zachodnim